balabar

بنر
Slider Slider Slider
بنر

تغییری که صدای آسانسورسازان را درآورد

عضو سندیکای تولید‌کنندگان پله‌برقی و آسانسور از اعتراض برخی از اعضای این صنعت به نحوه جدید صدور پروانه طراحی و مونتاژ خبر داد.

داوود اشتیاقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره برخی تغییرات در نحوه صدور پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور و پله‌برقی و اعتراض صنعتگران به این موضوع گفت: شرایط جدید در اواخر سال گذشته اعلام شد که تغییرات عمده‌ای در دو بخش از آن به چشم می‌خورد.
وی افزود: با توجه به این‌که تغییرات صورت گرفته بعضا مشکلاتی را برای صنعتگران ایجاد می‌کرد، این موضوع مورد اعتراض قرار گرفت و به دنبال آن هستیم که با تعدیل آن شرایط بهتری را به وجود آوریم.
عضو سندیکای تولید‌کنندگان پله‌برقی و آسانسور با بیان این‌که تغییرات اساسی در نحوه‌ی انتخاب مدیر و تکنسین‌های فنی برای شرکت‌ها بوده است، اظهار کرد: براساس ابلاغیه جدید مدیر فنی باید حتما لیسانس مرتبط با این رشته را داشته باشد و تکنسین‌ها نیز باید تحصیلات مرتبط داشته باشند.
اشتیاقی با بیان این‌که این موضوع کار را کمی برای شرکت‌ها در انتخاب مدیران و تکنسین‌های فنی خود سخت می‌کند، گفت: در گذشته تجربه کاری می‌توانست جایگزین مدرک تحصیلی شود اما امروز کمتر اتفاق می‌افتد به همین دلیل در حال رایزنی با وزارت صنعت هستیم تا شرایط را کمی تعدیل کنیم.
وی همچنین از صدور مجوز تشکیل اتحادیه صنفی صنعت آسانسور و پله‌برقی خبر داد و گفت: صنعت ما پیش از این دارای اتحادیه صنفی نبود و بنا بر قانون تجارت اعضای سندیکا باید برای دریافت پروانه کار به عضویت اتحادیه‌های دیگر در می‌آمدند.
عضو سندیکای تولید‌کنندگان پله‌برقی و آسانسور ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده توسط هیات مدیره سندیکا امکان تشکیل اتحادیه فراگیر کشوری برای صنعت آسانسور و پله‌برقی صادر شده که تا دو ماه آینده انتخابات آن برگزار و اعضای هیات مدیره آن مشخص می‌شوند.
وی در ادامه با اشاره به تعیین دستورالعمل یکپارچه بین شرکت‌های بازرسی آسانسور و پله‌برقی اظهار کرد: بازرسی آسانسور پیش از این بعضا به صورت سلیقه‌ای انجام می‌شد و اعتراضاتی را برای صنعتگران به وجود آورده بود به این ترتیب با همکاری سازمان ملی استاندارد یک چک‌لیست یکسان برای شرکت‌های بازرسی به وجود آمد که جلوی سوء‌تفاهم‌ها گرفته و همه به صورت یکپارچه بازرسی‌ها را انجام دهند.